Nečekané rozuzlení

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvezdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Loading...

Ahoj všem. Dlouho jsem přemýšlel, jestli sem psát příběh který se mi stal před pár lety, ale nakonec jsem si řekl, že nemůžu být jen čtenářem, že je čas taky přispět. V době kdy se stalo co popíšu v dalších řádcích, jsem byl šťastně (tedy myslel jsem si to) ženatý s o dva roky mladší partnerkou a měli jsme spolu dva dospívající kluky, toho času oba na studiích a internátech. Domů jezdili občas na víkend.

Pracoval jsem a pracuji ve firmě 90km od svého trvalého bydliště. Pravda je, že mne práce nutí být občas v zaměstnání přes noc. Pracovní akce, semináře, sem tam hektická tvorba nabídek a smluv do výběrových řízení. Ale vždy jsem se snažil rodince věnovat maximum času a alespoň o víkendech jsme byli spolu na různých akcích. Nikdy by mne nenapadlo, že je to pro mou ženu prostě málo. A hlavně že jí chybí sex. Tady je třeba si přiznat, že díky náročné práci jsem častěji bez energie a současně mi nikdy nepřišlo na mysl, že to ženě až tak chybí. Spíš jsem měl pocit, že jí menší frekvence vyhovuje.

Jako blesk z čistého nebe pak na mne dopadl email od cizí ženy, která se představila jako manželka Pána X a sdělila mi, že je třeba se sejít a promluvit si o našich drahých polovičkách. Nejsem nedůvtipný a došlo mi, že v tom asi bude nevěra a se schůzkou jsem po pár dalších mailech souhlasil. Ale současně jsem doufal, že se to vysvětlí jinak. Třeba že já nejsem správný adresát (chabá naděje) a nebo že se dotyčný plete, nebo má jen nepodložené podezření (větší naděje).

Setkání v kavárně v předem domluvený čas proběhlo pro mne poněkud trapně. Sice ta neznámá paní Y byla velice hezká a udržovaná čtyřicátnice a já bych za jiných okolností měl asi poněkud odvážnější myšlenky, ale při zvoleném tématu to jaksi nešlo. Dozvěděl jsem se, že její muž a má paní udržují už déle jak rok intimní poměr a že ona se to doma už pokoušela řešit, ale zatím marně. Nechce se rozvádět, chce s panem X být, ale nechce jeho zálety. A nic lepšího, než to zkusit řešit přese mne ji nenapadlo. Na moji ženu prý kontakt nesehnala a u mne se k tomu dlouho odhodlávala. Navíc, věděla kde dělám a máme kontakty na webu. Každopádně poslouchat o záletech vlastní manželky a snažit se najít řešení, když s vámi cloumá vztek, jde špatně. Hodně špatně.

S manželkou jsme si vyrazili na večeři. Docela se na ni těšila. Já nikoli, ale tvářil jsem se že ano. Ke stolu nás usadil zdvořilý číšník a pár minut po nás přivedla ke našemu stolu paní Y svého pána X. S paní Y jsme takto vyřešili, kdy a kde konfrontovat naše „drahé“ polovičky s realitou záletů. Situace to byla výbušná, konverzace mizerná. Ale snědli jsme večeři a odjeli do domu manželů XY, kde se teprve začalo řešit jak z celé záležitosti vybruslit. Opět, kdo nezažil trapnost hádek manželů před cizím člověkem a současně pak hádku mezi milenci, když vyšlo najevo, že pan X manželku opustit nechce a že má žena naopak s něčím takovým počítala … No, bylo to výživné.

Půl roku byl v naší domácnosti jakýsi stav mrtvého ticha. Vztah manželky s panem X skončil, ale doma dusno zůstalo a ani jeden z nás nedokázal tomu druhému odpustit. Já ženě nevěru, ona mně tu trapnou situaci v domácnosti pana X. Kluci naštěstí nebyli doma tak často a když přijeli, s manželkou jsme se prostě přetvařovali. Dnes vím, že to nebylo dobře a kluci stejně tušili, že je něco špatně, ale nic lepšího nás tehdy nenapadlo. Zhruba po půl roce ženu v práci povýšili a i ona začala zůstávat v práci déle. Chtěl jsem věřit, že opravdu kvůli práci. Ale byl jsem naivní.

Paní Y mne emailem vyzvala k další schůzce. Téma stejné jako před necelým rokem. Zálety mé ženy s jejím manželem. Dozvěděl jsem se, že má polovička není v práci přesčas tak často, jak tvrdí a že tento víkend není na pracovní akci od firmy, ale s jejím manželem na jejich chatě. Jeli jsme rovnou tam a opět došlo na trapnosti a scény. Znovu se ukázalo, že má žena od jejich vztahu čeká víc a pan X nikoli. Tedy minimálně se tak tvářil před manželkou. Taky jsem se já i moje žena dozvěděli, že pan X má milenek víc a to mou ženu dost popudilo. Bylo nadmíru nemilé sledovat, jak se moje vlastní žena rozčiluje kvůli nevěře, které se na ní dopouštěl její milenec. Ubohé a hodné hodně zfušovaného scénáře pro béčkový film. Ale život je někdy větší trapnost, než co si filmaři dokážou vymyslet.

Požádal jsem o rozvod. Stejně jako paní Y. Pan X se na mou ženu vykašlal a ta se chtěla vrátit ke mně. Neměl jsem na tom sebemenší zájem. Toužil jsem jen ukončit soužití s někým, kdo mi dokázal dvakrát nasadit parohy a ještě se cítit ublíženě, že sám ty parohy má od milence. Rozvodové aktivity nás častěji spojili s paní Y a pak jsme se prostě jednou, posilněni alkoholem, těm našim nevěrníkům pomstili a vyspali se spolu. Bylo to nečekané, docela dobré, lepší než jsme asi oba čekali. A tak nějak se stalo, že jsem se spolu začali scházet častěji a udržovali milostný poměr. Po rozvodu jsem se nastěhoval k paní Y do bytu, co jí zůstal po jejím vlastním rozvodovém řízení a naši partneři zůstali tam co žili doposud. U mne to sice ještě znamenalo se finančně vyrovnat s bývalou ženou (ona chtěla zůstat v bytě a souhlasila s tím, že mne vyplatí), ale to už byla drobnost. S paní Y nám to klapalo a ukázalo se, že jen co se oprostila od slupky paničky vlibného podnikatele, objevila se velice milá a svěží dáma se zájmem o život.

Pan X zjistil, že se neumí postarat o domácnost a že si do práce a hlavně k milenkám odnáší mrzutou náladu. Kus majetku musel obětovat v rozvodovém řízení a jeho podnikání začalo lehce upadat. Netrvalo dlouho a milenky vzal čas a z donchuána byl trošku zpustlík a z velkých cílů snaha udržet podnikání alespoň rozumně v chodu. Má žena se k panu X nastěhovala asi rok po našem rozvodu. Dali to opět dohromady a náš byt prodala, protože jinak by stejně neměla na mé vyplacení.

A jaký je stav dnes? Docela zábavný a šílený, ale nakonec, to je i sám život. Já si vzal paní Y a čekáme spolu malého sviště. Pro mne třetí kluk a pro ni první dítě vůbec. Má bývalá žena se provdala za pana X a je také těhotná. Čekají holčičku a pan X asi seká latinu, nejspíš mu to dítě dává něco co mu chybělo. A jelikož naši kluci už mají své partnerky a občas jsme s bývalou ženou nuceni se kvůli nim společně setkat, došlo nakonec i na setkání všech a nejen jedno. S panem X si dnes umím v pohodě popovídat a ač se sice naše prohozené partnerky dlouho moc nemuseli, kvůli dětem si do vlasů nevjedou a dokonce už spolu i párkrát vtipkovali. No, prostě dvě rodiny, kde se prohodili partneři a život jde dál. Ale jestli přežiju společný týden nás všech, v létě na chalupě pana X, který se nedávno naplánoval, to fakt netuším Ale zajímavé to určitě bude

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvezdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Loading...

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *