Jde to i bez facek

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvezdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Loading...

Se svoji bývalou manželkou jsme žili v malém městečku Kamenici asi 14 kilometrů od Pelhřimova. Ona byla lékařka a já jezdil po veletrzích a výstavách na instalace a aranžování. Oba jsme měřili okolo 200 cm,takže jsme v městečku byli dost známí a nepřehlédnutelní.

Jednou jsem se vrátil okolo půlnoci a hned mne zarazilo, že moje „oblíbené “ pantofle na mne nečekaly na obvyklém místě. Ani jsem nerozsvěcel, protože jsem byl přesvědčen, že manželka i děti spí. Potichu jsem se umyl a šel do ložnice. No… nemá cenu tvrdit, že jsem nebyl překvapen.

Moje drahá zuřivě rajtovala na neznámém muži a jak měla ve zvyku, při prožívání nekřičela ani nehekala, nýbrž syčela. Když jsem rozsvítil, tak jsme opravdu všichni ztuhli. Já, ona i ten co byl pod ní.

..jedna, dva, tři…… deset ……. su klidny, su klidný…..

Z postele se vyhrabal mladý sypánek… tak 19 a já v něm poznal syna předsedy MNV v Kamenici. Bylo vidět, že on i manželka čekali pořádný řev a pár facek. Nevím proč, ale zůstal jsem „ledový“… jen jsem mlčky ukázal prstem na dveře a se slovy „malé nebiju“ (ten hoch měl asi 165 cm). Jsem ho nahého vyhodil do tmy. Následně jsem si přebalil osobní věci do tašky a s poznámkou … zítra se vrátím… Jsem odjel do Pelhřimova. Do igelitky jsem extra přibalil svršky toho mladíka.

Ráno jsem si bleskurychle sehnal bydlení v Pelhřimově, sednul do auta a vypravil se zpět do Kamenice. Doma jsem si vzal nejnutnější, zbytek jsem tam nechal na vůli boží a s onou igelitkou jsem se vypravil na MNV v Kamenici, kde právě zasedal výbor. Prošel jsem přes sekretářku a vtrhl do zasedačky. Předseda MNV povstal a podle zezelenalého tónu tváře jsem si uvědomil, že se mu už „mladej pochlubil“. Začal koktat… soudruhu víš… což jsem utnul, že nejsem žádný soudruh, a že ke kurvám nemám soudružský ani osobní vztah, ale že nebudu zdržovat, jen mu nesu šaty jeho syna, které si u mě v bytě včera zapomněl.

V zasedací místnosti MNV v Kamenici bylo hrobové ticho. Ani jsem se nedivil. Od té doby uplynulo 30 let… už jsem se neoženil. A svoje parohy nosím hrdě.

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvezdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Loading...

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *