I na mě došlo

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvezdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Loading...

Není nad dobrýho kámoše. Zvlášť když potřebuje půjčit prachy a ty nemáš chuť o ně přijít. Pepa byl dobrej kámoš už od základky, ale sral na učení, a tak měl časem garsonku, ruce jak lopaty samej mozol, pivní pupek a věčnej vítr v peněžence. Já se učil dobře, měl jsem skoro samý jedničky, zvládl gympl i vejšku a dneska krásnej barák, pěkný fáro a vzhledem k slušný, dobře placený práci i pěknou ženskou, která si to uměla spočítat.

Občas jsem Pepovi půjčil prachy – tu na vánoce, tu na dovolenou a někdy na nájem. Půjčil jsem mu deset táců, vrátil je, ale příští měsíc chtěl patnáct. Za dva měsíce je vrátil, ale za týden chtěl pětadvacet a tak to šlo furt dokola. Bylo mi jasný, že vytlouká klín klínem a že si půjčuje i jinde a z půjčky vždy vrátí předchozí dluh. Když chtěl půjčit sto litrů, odmítl jsem. Tím asi skončilo naše přátelství. Pepovi to asi ale nestačilo. Chtěl pomstu a povedlo se mu. Jel jsem na dva dny pryč a když jsem se vrátil, oznámila mi moje žena, že za ní byl Pepa s pláčem, že dluží lichvářům a že nutně potřebuje půjčit peníze, jinak mu zpřelámou ruce a nemohl by ani dělat a tudíž ani splácet.

Zželelo se jí ho, tak mu půjčila stopadesát tisíc. Prej si vyřizuje úvěr a do měsíce to splatí. Splatil. Za měsíc přišel ke mě do kanceláře a hodil mi na stůl nějakej balíček co vypadal jak z hedvábí a beze slova odešel s vítězným úsměvem. Když za ním zaklaply dveře, rozmotal jsem balíček a zjistil, že jsou to POUŽITÉ kalhotky mojí ženy, co jsem jí koupil k vánocům. V nich bylo zabalenejch těch stopade. Přeběhl mě mráz po zádech a začal jsem mít hrozný tušení. Doma jsem na ženu uhodil, kde má ty kalhotky a ta mi řekla, že se jí roztrhly, a že je vyhodila. Když jsem je vyndal z tašky (neroztrhané), s pláčem mi sdělila, že si je asi vzal Pepa jako „trofej“, když se tu posledně zastavil.

Vyslechl jsem si, jak se husa nechala obalamutit srdceryvným příběhem a po dvou lahvích vína si Pepa odnesl nejen půjčku ale i skalp.

To mám za to, že jsem byl lakomec. Anebo že je moje žena nadržená kurva…

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvezdičky4 hvězdičky5 hvězdiček
Loading...

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *